top of page
Under the Car

Hizmetinizdeyiz

Profesyonel ekibimiz ile daima yanınızdayız.

Hizmetler: Hizmetler
periyodik-bakım.jpg

Periyodik Bakım

Aracınızın performansını olabildiğince en iyi durumda muhafaza etmek, büyük arızalara neden olabilecek küçük problemleri ortadan kaldırmak, aracın kanuni düzenlemelere uygun olarak çalışmasını ve herkes için güvenli bir yolculuk olmasını sağlamaktır. Periyodik bakımların gerçekleştirilmesi ile araçların uzun ömürlü olması, yakıt ekonomisi sağlanması ve daha güvenli çalışması ile ilgili tüm kontroller profesyonellerce yapılmaktadır.

yedek parça.jpg

Orjinal ve Çıkma Yedek Parça

İhtiyaç doğrultusunda aracınıza uygun orjinal veya kazalı araçların hasar görmemiş parçalarını sizin için temin ederek kalite ve maliyet odaklı en iyi şekilde aracınıza bakım ve tamiratını yapmaktır. Bu şekilde aracınızın tüm aksamlarında orjinal parçalar kullanılarak aracınızın ömrünü uzatmaktadır.

mekanik bakım.jpg

Mekanik Bakım

Mekanik bakım hizmetleri kapsamında aracınızın tüm mekanik aksamları ile ilgili sorunlar tespit edilerek değişim ve bakımı yapılır. Mekanik aksamlarda ki sorunlar tespit edilir ve gerek onarım gerekirse de değişim hizmetleri yapılır. Mekanik Bakım ve Onarım hizmetleri ile aracınızın tüm mekanik aksamları ile ilgili sorunlarına son teknoloji kullanarak çözüm üretmekteyiz. Tüm mekanik sistemlerin bakım ve korunması yıllara dayanan tecrübemiz ile uygulanmaktadır.

motor rev.jpg

Motor Revizyonu

Bir motor revize edildiğinde, onu iyi bir çalışma durumuna geri döndürmek için birkaç temel şey yapılır. Motorun alt yarısı veya tamamı uygun şekilde değerlendirilebilmesi için sökülür ve temizlenir. Motorun iç parçalarının, yatakların ve piston segmanlarının durumuna bağlı olarak değiştirilmeleri gerekebilir. Silindirlerin iç yüzeyleri de, piston segmanlarının silindir duvarlarıyla düzgün bir sızdırmazlık oluşturmasını sağlamak için yenilenmiştir. Motor daha sonra yeniden monte edilir ve aracınıza geri yüklenir. 

şanzıman rev.jpg

Şanzıman Revizyon

Bir motor revize edildiğinde, onu iyi bir çalışma durumuna geri döndürmek için birkaç temel şey yapılır. Motorun alt yarısı veya tamamı uygun şekilde değerlendirilebilmesi için sökülür ve temizlenir. Motorun iç parçalarının, yatakların ve piston segmanlarının durumuna bağlı olarak değiştirilmeleri gerekebilir. Silindirlerin iç yüzeyleri de, piston segmanlarının silindir duvarlarıyla düzgün bir sızdırmazlık oluşturmasını sağlamak için yenilenmiştir. Motor daha sonra yeniden uzman ekiplerimizce monte edilir ve aracınıza geri yüklenir.

arıza tes.jpg

Bilgisayarlı Arıza Tespit

Araçlarda elektronik ya da mekanik arıza olduğu zaman gösterge panelinde arıza ile ilgili işaret lambası yanmaktadır. Bu yanan lamba arızanın ne olduğunu belirtse de bazı arızaların anlaşılması için araca cihaz bağlanması gerekmektedir. Bazı genel arızalar gösterge panelinde yer almaktadır, fakat gösterge panelinde yeterli yer olmadığı için birçok mekanik arıza cihaz yöntemiyle belirlenmektedir.

fren-bakim-ve-onarim.jpg

Fren Bakım ve Onarım

Fren Sistemi Bakım ve Onarımı; Fren balataları ve ana parçalarının kontrol edilmesiyle başlar. Bulgular ve değerlendirme raporu müşteri ile paylaşılır. Servis tavsiyeleri üretici teknik özelliklerine ve sistem performansına etki eden fren parçalarının mevcut durumuna bağlı olarak yapılır.

image.MQ6.12.20200529182858.webp

Yürüyen Aksam Kontrol

Aracın ön takımında bulunan parçaların tamamını kapsayan yürüyen aksamdır. Bu aksam üzerinde bulunan parçaların periyodik aralıklarla kontrol edilip gerektiği durumlarda onarım veya değişim yapılır ve işlemlerden sonra aracın rot ayarı yapılmalıdır.

kayış.png

Kayış ve Hortum Kontrol

Aracın çalışmasını sağlayan kayış ve hortumların belirli aralıklarla kontrolü yapılır. Eskiyen, yıpranan veya ekibmizce değişmesi uygun görülen parçaların değişimi yapılmalıdır. Bu aksamda bulunan Triger Setinin de 3 yıl veya 90 bin km de değişimi yapılmalıdır.

bottom of page